Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar Kursu

Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar
21
Eyl

Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar Kursu

Yeni başlayanlar için elektro gitar kursunun amacı gitar çalmak isteyen müzik severlere yol göstermek ve temelde eksikleri olduğunu düşünen gitaristlerin bu eksiklerini gidermeye yardımcı olmaktır. Bu kursu bitirdikten sonra devamı için diğer kurslarımdan faydalanabilirsiniz.

Tüm gitarist arkadaşlarımla 20 senelik gitar ve müzik tecrübemi paylaşmak üzere bu kurs içeriğini oluşturdum.
Aralarında Greg Howe, Jennifer Batten, Martin Miller ve Debbie Davies gibi çok önemli gitaristlerin bulunduğu değerli hocalarla gitar ve armoni çalıştım.

Yaklaşık 15 yıl önce ilk defa sahneye çıktım. Pop, Blues, Funk, Rock, Hard Rock, Heavy Metal gibi bir çok tarzı sahnede icra ettim.

Çoğunun sözü, müziği ve düzenlemesi bana ait olan 2 albüm yayınladım. 10 yıldır aktif olarak gitar ve armoni dersleri veriyorum.

20 senelik bu birikimimi, Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar kursumda sizlere sunuyorum.

Neler Öğreneceğiz?

Bu kurs içeriğinde gitar nasıl tutulur, sağ el, sol el tekniği, pena tutuşu, tab okuma, akorlar, melodiler, diziler, şarkı örnekleri ve teknik çalışmalar yapacağız. Diziler(gamlar), 4 sesli akorlar, gitar klavyesi üzerinde notaların yerleri, harmonik teknikleri ve whammy bar, rake, bend, vibrato gibi farklı tekniklere göz atacağız. Diğer gitar kurslarımıza başlamadan önce mutlaka bu kursu çalışmanızı, varsa eksiklerinizi gidermenizi tavsiye ediyorum. Sağlam bir temel kurmadan, daha ileri seviyedeki çalışmalara yoğunlaşmak, ilerleme hızınızı çok azaltacağı gibi, yanlış alışkanlıklar edinmenize sebep olacağı için size mutlaka problemler de çıkartacaktır. Sakin ve yavaş bir şekilde, çaldığınız egzersizlerden, yaptığınız müzikten, gitarınızdan çıkarttığınız sesten keyif alarak, her gün en az yarım saat ile 1 saat arası bir çalışma ile çok kısa zamanda kendinizdeki gelişimi görebilirsiniz.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar

Bu kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

 

 

 

Gereksinimler

 • Bu kursu herkes çalışabilir

Bu kurs kimler için uygun:

 • Gitar öğrenmek isteyen müzik severler

Bu kursun içeriği

 • 3 saat isteğe bağlı video
 • Tüm videolar için TAB / Notasyon
 • Mobil ve Bilgisayar’dan
 • Bitirme Sertifikası

Kurs ile İlgili Sorularınız Ve İstekleriniz

Abonelik

 • Müzik Üniversitesi’ne Abone” olarak, üyeliğiniz devam ettiği sürece sitenin içeriğindeki tüm kursları ve eklenecek olan yeni kurs / ders içeriklerini görüntüleyebilirsiniz (Netflix, Spotify sistemleri gibi).

Kurs İçeriği

Toplam içerik:94 ders

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz, Bir dönem Michael Jackson'ın gitaristleri Greg Howe ve Jennifer Batten, Amerika'lı Blues gitarist/şarkıcı ve şarkı yazarı Debbie Davies'da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

 • Müzik Üniversitesi Kurucusu
 • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
 • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi

Üye Ol

Bu kursun içeriği
 • 3 saat isteğe bağlı video
 • Tüm videolar için TAB / Notasyon
 • Mobil ve Bilgisayar'dan
 • Bitirme Sertifikası