Yeni Başlayanlar İçin Bas Gitar Kursu

Yeni Başlayanlar İçin Bas Gitar
19
Eki

Yeni Başlayanlar İçin Bas Gitar Kursu

Yeni başlayanlar için bas gitar kursunun amacı, bas gitar çalmak isteyen müzik severlere yol göstermek ve temelde eksikleri olduğunu düşünen gitaristlerin bu eksiklerini gidermeye yardımcı olmaktır. Bu kursu bitirdikten sonra devamı için diğer kurslarımdan faydalanabilirsiniz.

Müziğin çok önemli bir parçası, hem ritm hem melodi enstrumanıdır bas gitar. Davulla birlikte şarkıların temelini oluşturur. Sağlam bir temel tüm şarkının güzel duyulmasını, tüm grubun daha iyi çalabilmesini sağlayacaktır. Bu yüzden bas gitaristin doğru metronomda, doğru bir armoni ve güzel fikirlerle müziğin bir parçası olması gerekir.

Bu çalışmaları birlikte yaparak, müziğe nasıl katkıda bulunabileceğimizi, nasıl güzel melodiler yazabileceğimizi ve enstrumanımıza nasıl hakim olabileceğimizi öğreneceğiz.

Bu kurs içeriğinde bas gitar nasıl tutulur, sağ el, sol el tekniği, tab okuma, akorlar, melodiler, diziler, şarkı örnekleri ve teknik çalışmalar yapacağız. Temeli oturttuktan sonra, diziler(gamlar), 4 sesli akorlar, gitar klavyesi üzerinde notaların yerleri, slap ve pop gibi farklı tekniklere göz atacağız. Tabii ki işin keyifli olan kısmı, şarkı ve kolay bas gitar riffleri çalışmaları da yapacağız. Diğer bas gitar kurslarımıza başlamadan önce mutlaka bu kursu çalışmanızı, varsa eksiklerinizi gidermenizi tavsiye ediyorum. Sorularınız varsa mutlaka forumlarımızda yardım isteyiniz. Sağlam bir temel kurmadan, daha ileri seviyedeki çalışmalara yoğunlaşmak, ilerleme hızınızı çok azaltacağı gibi, yanlış alışkanlıklar edinmenize sebep olacağı için size mutlaka problemler de çıkartacaktır. Sakin ve yavaş bir şekilde, çaldığınız egzersizlerden, yaptığınız müzikten, gitarınızdan çıkarttığınız sesten keyif alarak, her gün en az yarım saat ile 1 saat arası bir çalışma ile çok kısa zamanda kendinizdeki gelişimi görebilirsiniz.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar

Bu kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

 

 

 

Gereksinimler

  • Bu kursu herkes çalışabilir.
  • Evde çalışabilmek için bir bas gitarınız olması gerekir.

Bu kurs kimler için uygun:

  • Bas gitar öğrenmek isteyen müzik severler.

Kurs ile İlgili Sorularınız Ve İstekleriniz

Abonelik

  • Müzik Üniversitesi’ne Abone” olarak, üyeliğiniz devam ettiği sürece sitenin içeriğindeki tüm kursları ve eklenecek olan yeni kurs / ders içeriklerini görüntüleyebilirsiniz (Netflix, Spotify sistemleri gibi).

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz, Bir dönem Michael Jackson'ın gitaristleri Greg Howe ve Jennifer Batten, Amerika'lı Blues gitarist/şarkıcı ve şarkı yazarı Debbie Davies'da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

  • Müzik Üniversitesi Kurucusu
  • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
  • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi