Sweep Picking

Sweep picking
14
Ağu

Sweep Picking

Sweep Picking kursu anlayarak çalabilmek için; çalışmadan önce “Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar” ve “Gam & Mod” kurslarının çalışılmış olması veya bu kurslarda anlatılan bilgilere hakim olmakta çok büyük fayda vardır. Bu bilgiler olmadan müzik, armoni temeli olmadan sadece teknik çalışılabilir, bu da kendi müziğinizde kullanılabilecek bir bilgi olmayacaktır.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Sweep Picking

Bu kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

Açıklama

Bu kursun amacı “Sweep Picking” tekniğini öğrenmek, bu tekniğe hakim olabilmek ve bir müzik temeline oturtup kullanabilir hale gelmektir.

Bu kurs boyunca, bu tekniği nasıl doğru olarak kullanabileceğimizi öğrenmenin yanı sıra, akorlarla da ilişkilendireceğiz. Bu akorların ilgili arpejlerini öğrenecek ve öğrendiğimiz bu arpejleri belirli sweep kalıplarıyla çalışacağız. Ve tabii ki bu tekniğin kullanıldığı şarkı bölümlerini çalışarak öğrendiğimiz temeli uygulamaya geçirmeye çalışacağız. Bu teknik doğru çalışıldığında alternate pickingle ulaşmanın çok zor olduğu hızlara ulaşmamızı sağlayabilir ve tabii ki kendine has hissiyatını da çalımımıza katacaktır. Bütün çalışmalara yavaş ve metronomla çalışarak başlayıp, doğru ve temiz çaldıkça hızlandırırsanız, kurstan çok daha fazla verim alırsınız. Temiz ve doğru çalmak hızlı çalmaktan önce gelmelidir. Bu konuyla ilgili olarak Hızlı Elektro Gitar Çalma Prensipleri (Hızlanmak) makalemize göz atabilirsiniz.

Bu kurs kimler için uygun:

  • Modları, tonlar içindeki akorları bilen ve Sweep Picking tekniğini öğrenmek isteyen gitaristler / gitar öğrencileri

Kurs ile İlgili Sorularınız Ve İstekleriniz

Abonelik

  • Müzik Üniversitesi’ne Abone” olarak, üyeliğiniz devam ettiği sürece sitenin içeriğindeki tüm kursları ve eklenecek olan yeni kurs / ders içeriklerini görüntüleyebilirsiniz (Netflix, Spotify sistemleri gibi).

Kurs İçeriği

Toplam içerik:19 ders

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies'da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

  • Müzik Üniversitesi Kurucusu
  • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
  • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi