Pro Tools’da Müziğinizi Kaydedin

Pro Tools’da Müziğinizi Kaydedin
05
May

Pro Tools’da Müziğinizi Kaydedin

“Pro Tools’da Müziğinizi Kaydedin”  kursunun amacı müzik üretmeye, aklınızdaki fikirleri kaydetmeyea ve bunları güzel duyurmaya yöneliktir. Kurs süresince, fikirleri o anda üreterek oluşturduğum bir şarkının bölümünün kayıt, edit ve mix süreçlerini anlatarak yaptım ki elimizde somut bir örnek olsun. Bu kursla birlikte veya bu kurstan önce Evde Müzik Prodüksiyonuna Giriş kursunu da çalışmanız önerilir.

Bu kursta Pro Tools uygulamasını kullanmayı ve kolay bir şekilde şarkılarınızı nasıl kaydedebileceğinizi öğreneceksiniz.

Tüm müziksever arkadaşlarımın kendi müziklerini kaydedebilmeleri, yeni fikirler bulabilmeleri için bu kurs içeriğini oluşturdum.

Yaklaşık 20 yıldır kendi ev stüdyomda düzenlemeler, demolar, mixler ve profesyonel olarak yayınlanmış işler yapıyorum.

Bu işi evde yapmanın yanı sıra, profesyonel müzik stüdyolarında asistan olarak çalıştım, albüm prodüksiyonlarında co-producer olarak yer aldım ve bu sene profesyonel bir müzik stüdyosunun kurulumuna ortak oldum.

Bu süreç boyunca Pop-Rock’dan elektroniğe, Hard Rock ve Heavy Metal’e kadar bir çok tarzda şarkılar yazdım ve demolarını kaydettim.

Çoğunun sözü, müziği ve düzenlemesi bana ait olan 2 albüm yayınladım. 10 yıldır aktif olarak gitar ve armoni dersleri veriyorum.

Kurs gereksinimleri veya ön koşulları var mı?

  • Bilgisayar sahibi olmak
  • Bir enstruman çalabiliyor olmak ön koşul olmasa da çok faydalı olacaktır.
  • Pro Tools uyguluması

Bu kurs kimler için uygun:

  • Aklındaki müzikleri, fikirleri kaydetmek ve bu kayıtlarını güzel duyurmak isteyen müzisyenler veya müzikle amatör olarak uğraşmak isteyenler

Kurs ile İlgili Sorularınız Ve İstekleriniz

Abonelik

  • Müzik Üniversitesi’ne Abone” olarak, üyeliğiniz devam ettiği sürece sitenin içeriğindeki tüm kursları ve eklenecek olan yeni kurs / ders içeriklerini görüntüleyebilirsiniz (Netflix, Spotify sistemleri gibi).

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz, Bir dönem Michael Jackson'ın gitaristleri Greg Howe ve Jennifer Batten, Amerika'lı Blues gitarist/şarkıcı ve şarkı yazarı Debbie Davies, fusion gitaristi Martin Miller dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

  • Müzik Üniversitesi Kurucusu
  • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
  • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi

Free