Müzik Teorisi (Armoni) : 2

Armoni
23
Haz

Müzik Teorisi (Armoni) – 2


Müzik teorisi (armoni) – 2 , İlk kursun devamı niteliğindedir. Eğer eksikleriniz varsa, önce bu kursu çalışmanızı öneririz.

Fizik eğitimi almış biri olarak benim müzik teorisine yaklaşımım ezberlemeyi minimize etmek yönünde. Neyin, nasıl ve neden olduğunu anlamak ve öğrencilerimin de anlamasını sağlamak. Bu konseptleri anladığınız zaman istediğiniz tonda, var olan herhangi bir dizi veya akoru kendiniz bulabilirsiniz. Daha önce bildiğiniz temelin üzerine çıkmak, hayal gücünüzü ve bilginizi daha da genişletmek istiyorsanız bu kurs sizin için uygun.

İlk kursta temel bilgilerden bahsetmiştik. Burada kısa bir özet sonrası daha işleri biraz daha detaylandıracağız. Farklı tınılar yakalayabilmemizi sağlayacak olan modlar konusuna değineceğiz. Ionian, Dorian, Phyrgian, Lydian, Mixolydian, Aeolian ve Locrian modları nedir? Nasıl tınlatılır bunlardan bahsedeceğiz. İlk kursta bahsettiğimiz aralıklar konusunu daha detaylı inceleyecek ve konsonant / disonant özelliklerinden bahsedeceğiz. Bu bilgiler hem enstruman çalarken hem de kendi bestelerinizi yaparken veya bunlar bilgisayarda kaydederken çok işinize yarayacak. Tabii ki bu bilgilere hakimiyet zamanla gelecek ve zamanla kendi alanımıza nasıl uygulamamız gerektiğini öğrenmemiz gerekecek.

Gereksinimler

  • Öğrenciler müzik için tutkulu olmalıdır.
  • Öğrencilerin de edinmesini istediğim ücretsiz bir bilgisayar programı kullanıyorum. Mac ve PC’de çalışıyor. İlk videolarda bahsedeceğim.
  • Müzik Teorisi (Armoni) : 1 kursunun tamamlanmış olması veya bu kursta anlatılanları biliyor olmak.

Bu kurs kimler için uygun

  • Müzisyenler
  • Prodüktörler
  • Müzik tutkunları

Kurs ile İlgili Sorularınız Ve İstekleriniz

Abonelik

  • Müzik Üniversitesi’ne Abone” olarak, üyeliğiniz devam ettiği sürece sitenin içeriğindeki tüm kursları ve eklenecek olan yeni kurs / ders içeriklerini görüntüleyebilirsiniz (Netflix, Spotify sistemleri gibi).

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz, Bir dönem Michael Jackson'ın gitaristleri Greg Howe ve Jennifer Batten, Amerika'lı Blues gitarist/şarkıcı ve şarkı yazarı Debbie Davies'da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

  • Müzik Üniversitesi Kurucusu
  • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
  • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi