Mix Temelleri Kursu

Mix Temelleri
04
Eyl

Mix Temelleri Kursu

Mix Temelleri kursumuzda, mix bölümünü yani kayıttan sonraki aşamaları çok daha detaylı inceleyeceğiz. 

“Evde Müzik Prodüksiyonuna Giriş” kursumuzda, evde müzik prodüksiyonu yapmamız için izlememiz gereken adımlardan genel olarak bahsetmiştir.

Bu kursta, Cubase, Logic Pro, Pro tools, Studio One gibi DAW programlarında uygulayabileceğimiz, mix temellerinden bahsedeceğiz. Ses prodüksiyon temellerini öğrenecek, volume dengesi, EQ, compression, pan, reverb, delay, limiter gibi konuları detaylıca inceleyeceğiz. Kurs, işin felsefe kısmı, yani olaya nasıl yaklaşacağımızı konuştuğumuz bölümler slide showlar üzerinden gidecek ama uygulamada duymamız ve görmemiz gereken yerlerde DAW programları üzerinden gerekli işlemleri gösterecek.

Dersleri anlatırken daha çok Cubase ve Logic Pro uygulamalarını kullanacağız fakat anlatılan prensipler bütün DAW programları için geçerli olup, hepsinde uygulanabilir. Kurs boyunca çoğunlukla bahsettiğimiz uygulamalarla birlikte gelen stok pluginleri kullanacağız fakat ara sıra premium diyebileceğimiz, ücretli pluginler de karşımıza çıkacaktır. Yine de size tavsiyemiz, önce elinizdeki pluginleri iyi kullanmayı öğrenmeye çalışıp, daha sonra isterseniz yeni pluginler edinmeniz olacaktır.

Kurs gereksinimleri veya ön koşulları var mı?

  • Bilgisayar sahibi olmak
  • Bir enstruman çalabiliyor olmak ön koşul olmasa da çok faydalı olacaktır.
  • Bir kayıt programı (Cubase, Pro Tools, Logic Pro, Studio One, Reaper vs..)
  • “Evde Müzik Prodüksiyonuna Giriş” kursunu tamamlamış olmak veya bu kursun içeriğindeki bilgilere hakim olmak

Bu kurs kimler için uygun:

  • Yaptığı mixleri daha iyi duyurmak isteyen isteyen müzisyenler.

Kurs ile İlgili Sorularınız Ve İstekleriniz

Abonelik

  • Müzik Üniversitesi’ne Abone” olarak, üyeliğiniz devam ettiği sürece sitenin içeriğindeki tüm kursları ve eklenecek olan yeni kurs / ders içeriklerini görüntüleyebilirsiniz (Netflix, Spotify sistemleri gibi).

Kurs İçeriği

Toplam içerik:48 ders

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz, Bir dönem Michael Jackson'ın gitaristleri Greg Howe ve Jennifer Batten, Amerika'lı Blues gitarist/şarkıcı ve şarkı yazarı Debbie Davies'da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

  • Müzik Üniversitesi Kurucusu
  • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
  • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi