Metal Ritim Gitar Kursu

Metal Ritim Gitar Kursu
04
May

Metal Ritim Gitar Kursu

Metal Ritim Gitar kursunun amacı, bu tarzı seven gitaristlere yol göstermek ve metal çalarken kullanılan fikirleri, ritim paternlerini, senkopasyonları, akor ve dizileri öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Burada öğreneceğimiz bilgi ve yapacağımız çalışmalar sonunda tarza çok daha hakim bir hale gelecek ve kendi ritimlerinizi, rifflerinizi nasıl daha iyi hale getirebileceğinizi öğreneceksiniz. Her bölümden sonra altyapıları üzerine çalışabileceğiniz bir şarkı çalışacağız. Bu kursu çalışmadan önce Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar kursunu çalışmış veya içeriklerinde anlatılanları biliyor olmanızı öneririm.

Ders içeriklerinde vuruş değerlerini, bu notalardan nasıl faydalanacağımızı ve net bir temel vermek için kullanabileceğimizi; power chordları ve nasıl ritimler içinde kullanabileceğimizi, farklı fikirlere uygulayabileceğimizi öğreneceğiz. Farklı dizileri görecek ve bu dizilerden riffler çalışacağız, bu da kendi rifflerinizi yazmanıza kapı açacak. Basit temelden başlayarak yavaş yavaş daha kompleks fikir ve daha hızlı riffleri yapmaya çalışacağız. Her egzersizi doğru yapana kadar, temiz çalana kadar çalışıp sonrakilere geçebilirsiniz.

Bu kurs içeriğinde metal gitar tonu ayarlamak, nota değerleri,  palm mute, pinch harmonic, slide, hammer-on/pull-off teknikleri, aksanlı vuruşlar, ritmik varyasyonlar, ritmik patternler, kullanabileceğimiz akorlar ve riff çalabileceğimiz diziler, heavy metal, power metal, trash metal, hard rock tarzlarında çalışmalar yapacağız ve her bölümün sonunda altyapılarının üzerine çalabileceğiniz bir şarkı çalışacağız. Metal ve türevlerini seven, çalmak isteyen, sağlam bir ritim temeli oluşturup farklı fikirler edinmek isteyen tüm arkadaşlarıma çok faydalı olacağını düşündüğüm, çok keyifli bir kurs oldu. Herkese iyi çalışmalar \m/

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar

Bu kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

 

 

 

Gereksinimler

Bu kurs kimler için uygun:

  • Metal çalmak isteyen gitaristler
  • Sağ ve sol el temellerini oturtmuş, basit akorları basmayı öğrenmiş gitaristler.

Kurs ile İlgili Sorularınız Ve İstekleriniz

Abonelik

  • Müzik Üniversitesi’ne Abone” olarak, üyeliğiniz devam ettiği sürece sitenin içeriğindeki tüm kursları ve eklenecek olan yeni kurs / ders içeriklerini görüntüleyebilirsiniz (Netflix, Spotify sistemleri gibi).

Kurs İçeriği

Toplam içerik:42 ders

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies'da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

  • Müzik Üniversitesi Kurucusu
  • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
  • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi

Free