Hayko Cepkin Brutal Vokal

Hayko Cepkin
22
Tem

Hayko Cepkin Brutal Vokal Tekniği

Hayko Cepkin bu seride nefes, brutal vokal ve mikrofon tekniğinden bahsetmektedir.

Hayko Cepkin uzun yıllar konservatuar, koro ve şan çalışmaları sonucunda, çok merak edilen, az kişinin sağlığına zarar vermeden, doğru teknikle uygulayabildiği “Brutal Vokal” tekniğini, doğru bir şekilde kullanabilmeyi bulmuş. Kendi bulduğu bu yeri ve nasıl kullandığını anlattığı bu video serisi size bir kapı açacaktır. Ancak anlatımı basit olan tekniği bulmanın yıllar alacağını mutlaka hesaba katmalısınız.

Bu tekniğin nasıl yapıldığını anlamak ve öğrenmek, Hayko Cepkin’in diyafram ve mikrofon tekniklerini anlayabilmek için bu videoları izlemekte fayda olacaktır. Ancak, diyafram tekniğini iyice oturtmadan “Brutal Vokal” tekniğini kendinize zarar vermemek adına denememenizi öneririz. Eğer daha önce şarkı söylemediyseniz veya temel teknikleri tam olarak oturtamadıysanız, bu videoda anlatılan teknikleri çalışmadan önce öğretmenimiz İzgi Gültekin’in vokal derslerini çalışmanızı ve şarkı söyleyişinizle ilgili sürekli olarak geri bildirim istemenizi öneririz.

Şarkı söylerken, vokal yaparken ses sağlığı ve ses tellerini korumak çok önemlidir. Sağlam bir teknik oturtmadan yapılan brutal vokal ve türevleri, önce sesinizin kısılmasına, nodül gibi rahatsızlıklara ve sürekli yapıldığı zaman da, uzun vadede sesinizde kalıcı hasarlara sebep olabilir. Bu yüzden bu tekniği çok sağlam bir temelin üzerine yavaş yavaş inşa etmek gerekir.

 

Bu kurs kimler için uygun:

  • Hayko Cepkin’in vokal tekniğini merak eden dinleyiciler
  • Brutal Vokal tekniğini geliştirmek isteyen şarkıcılar.

Abonelik

Bu kurs içeriğini sadece Müzik Üniversitesi’ne “Abone Ol”muş öğrencilerimiz görüntüleyebilir.

  • Müzik Üniversitesi’ne Abone” olarak, üyeliğiniz devam ettiği sürece sitenin içeriğindeki tüm kursları ve eklenecek olan yeni kurs / ders içeriklerini görüntüleyebilirsiniz (Netflix, Spotify sistemleri gibi).

 

Kurs İçeriği

Toplam içerik:5 ders

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz, Bir dönem Michael Jackson'ın gitaristleri Greg Howe ve Jennifer Batten, Amerika'lı Blues gitarist/şarkıcı ve şarkı yazarı Debbie Davies'da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

  • Müzik Üniversitesi Kurucusu
  • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
  • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi

Free

Üye Ol

Bu kursun içeriği
  • 20 dakika video
  • Hayko Cepkin'in kendisi için geliştirdiği teknikler
  • Mobil ve Bilgisayar'dan
  • Bitirme Sertifikası