Gitarda Hızlanma Çalışmaları

Gitarda Hızlanma Çalışmaları
21
Ağu

Gitarda Hızlanma Çalışmaları

Gitarda hızlanma çalışmaları kursunda işin anatomi kısmından başlayarak, hızlı gitar çalma prensiplerinden bahsedeceğiz. Tabii ki bol bol hızlanma egzersizleri olacak ve sürekli yenileri eklenmeye devam edecek. Bu egzersizleri Müzik Üniversitesi’nin “İnteraktif Tab/Notasyon” sistemi sayesinde, yavaştan başlayıp istediğiniz hıza kadar yükselterek çalışabilirsiniz. Daha çok “alternate picking” tekniğine odaklanarak penalama hızımızı arttırmaya çalışacağız. Bu teknik gitar çalımımıza keskin ve agresif bir tını katacak. Bütün çalışmalara yavaş ve metronomla çalışarak başlayıp, doğru ve temiz çaldıkça hızlandırırsanız, kurstan çok daha fazla verim alırsınız. Temiz ve doğru çalmak hızlı çalmaktan önce gelmelidir. Bu konuyla ilgili olarak Hızlı Elektro Gitar Çalma Prensipleri (Hızlanmak) makalemize göz atabilirsiniz.

Elektro gitarda hızlanabilmek için uygulamamız gereken prensipler ve bu prensipleri uygularken çalışacağımız egzersizlere bu kursta bakacağız. “Gam & Mod” kursunda öğrendiğimiz dizi ve pozisyonları kullanacağımız için, bu kursu çalışmış olarak gelmeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Gitarda Hızlanma Çalışmaları

Gitarda Hızlanma Çalışmaları kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

 

 

 

Kurs gereksinimleri veya ön koşulları var mı?

  • “Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar” kursunu çalışmış veya bu kurs içeriğine tamamen hakim olmak.
  • “Gam & Modlar” kursunu çalışmış olmanız tavsiye edilir.

Bu kurs kimler için uygun:

  • Hızını ve gitar klavyesi hakimiyetini geliştirmek isteyen tüm gitaristler çalışabilir.

Kurs ile İlgili Sorularınız Ve İstekleriniz

Abonelik

  • Müzik Üniversitesi’ne Abone” olarak, üyeliğiniz devam ettiği sürece sitenin içeriğindeki tüm kursları ve eklenecek olan yeni kurs / ders içeriklerini görüntüleyebilirsiniz (Netflix, Spotify sistemleri gibi).

Kurs İçeriği

Toplam içerik:14 ders

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz, Bir dönem Michael Jackson'ın gitaristleri Greg Howe ve Jennifer Batten, Amerika'lı Blues gitarist/şarkıcı ve şarkı yazarı Debbie Davies'da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

  • Müzik Üniversitesi Kurucusu
  • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
  • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi