Gitar Masterclass’lar

Demir Demirkan
11
Eyl

Gitar Masterclass’ları

Bu video serisinde, usta gitaristlere; müziğe, gitara, beste ve üretime, prodüksiyona olan bakış açılarını sorduk.

Müzik Üniversitesi’nde bulunan derslerin yanı sıra; Gitar Masterclass’ları serimizde, usta gitaristlerin gitara ve genel olarak müziğe bakış açılarını öğrenebilir, hem onlardan ilham alabilir hem de müzisyenliğinizi geliştirecek tüyolar kapabilirsiniz. Bu seri zaman içinde büyümeye devam edecektir.

Demir Demirkan

Demir Demirkan

Demir Demirkan’la, gitarist olarak gelişim, farklı tınlayabilmek, beste ve farklı tarzlarda üretim yapmak gibi, bir çok konuya bakış açısını anlattığı ve çok değerli tavsiyeler verdiği bu video; “Gitar Masterclass” serisinin ilk içeriği olarak yayında.

Bu içerik kimler için uygun:

  • Farklı bakış açıları öğrenmek ve gelişmek isteyen gitaristler

Abonelik

Bu kurs içeriğini sadece Müzik Üniversitesi’ne “Abone Ol”muş öğrencilerimiz görüntüleyebilir.

  • Müzik Üniversitesi’ne Abone” olarak, üyeliğiniz devam ettiği sürece sitenin içeriğindeki tüm kursları ve eklenecek olan yeni kurs / ders içeriklerini görüntüleyebilirsiniz (Netflix, Spotify sistemleri gibi).

 

Kurs İçeriği

Toplam içerik:1 ders

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz, Bir dönem Michael Jackson'ın gitaristleri Greg Howe ve Jennifer Batten, Amerika'lı Blues gitarist/şarkıcı ve şarkı yazarı Debbie Davies'da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

  • Müzik Üniversitesi Kurucusu
  • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
  • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi

Free