Gitar Ekipmanı (Amfi, Pedal, Prosesör, VST) Kullanımı ve Ayarlanması

Gitar Amfi Ekipman VST kullanımı
19
Ara

Gitar Ekipmanı (Amfi, Pedal, Prosesör, VST) Kullanımı ve Ayarlanması

Gitar Ekipmanı (Amfi, Pedal, Prosesör, VST) Kullanımı ve Ayarlanması kursunda, bütün bu ekipmanların, bütün parametrelerini anlamak üzere çalışacağız. Tek tek tüm detaylar üzerinde duracağız ve neyin, ne işe yaradığını öğreneceğiz. Bu şekilde aklımızdaki gitar sesine “sound”a nasıl yaklaşabileceğimizi, bu ekipmanlarımızı nasıl ayarlayabileceğimizi öğreneceğiz.

Müzikle ilgilendiğim 21 yıl içinde bir çok gitara, amfiye, prosesör ve pedala sahip oldum. Bir çok bilgisayar programı kullandım. Bunları hem kayıt ortamında, ev stüdyomda hem de sahnede canlı canlı deneyimledim. Bunca yıl edindiğim bu tecrübeleri sizlere aktarmak ve bu bilgilere benim ulaştığımdan çok daha çabuk sahip olmanıza yardımcı olması açısından bu içeriği hazırlamak istedim.

Neler Öğreneceğiz?

Gitardan güzel bir ses “sound” alabilmek için ihtiyacımız olan bilgileri bu kursta öğreneceğiz. Ders boyunca aşağıdaki bilgilere hakim olacağız:

 • Gitar amfilerinin çeşitleri, bölümleri, parametreleri ve nasıl kullanılacakları.
 • Gitar pedal çeşitleri, görevleri, bağlama sırası ve nasıl kullanılacakları.
 • Gitar prosesörleri, nasıl ayarlandıkları ve kullanım şekilleri.
 • Gitar VST Plug-in’leri, nasıl kullanıldıkları ve ayarlandıkları.

Gitardan aldığımız sesin büyük bir kısmı, çalan kişinin nasıl çaldığıyla da ilgili olduğu için bir yandan kendimizi gitarist olarak geliştirmeye devam etmeliyiz. Bu anlamda “Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar”  kursunu çalışmış olarak gelmeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır.

Kurs gereksinimleri veya ön koşulları var mı?

 • “Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar” kursunu çalışmış veya bu kurs içeriğine tamamen hakim olmak.
 • Kursta anlatılan bilgileri kendiniz deneyimleyebilmek adına bir amfi, prosesör veya bilgisayarınıza yüklü bir VST Plug-in mevcut olması sizin için çok faydalı olacaktır.

Bu kurs kimler için uygun:

 • Elektro Gitar ekipmanlarını tanımak, nasıl kullanıldıklarını, nasıl daha iyi bir ses alabileceğini öğrenmek isteyen gitaristler.
 • Pedalları ve efektleri farklı, yaratıcı şekillerde kullanmak isteyen gitaristler.

Gitar Ekipmanı (Amfi, Pedal, Prosesör, VST) Kurs İçeriği

  • 3.5 saat video ders anlatımı
  • Mobil ve Bilgisayar’dan görüntüleme
  • Kurs Sertifikası

Kurs ile İlgili Sorularınız Ve İstekleriniz

Abonelik / Satın Alma

 • Müzik Üniversitesi’ne Aboneolarak, üyeliğiniz devam ettiği sürece sitenin içeriğindeki tüm kursları ve eklenecek olan yeni kurs / ders içeriklerini görüntüleyebilirsiniz (Netflix, Spotify sistemleri gibi)

Kurs İçeriği

Toplam içerik:52 ders

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz, Bir dönem Michael Jackson'ın gitaristleri Greg Howe ve Jennifer Batten, Amerika'lı Blues gitarist/şarkıcı ve şarkı yazarı Debbie Davies'da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

 • Müzik Üniversitesi Kurucusu
 • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
 • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi