Elektro Gitarda Gamlar ve Modlar

Elektro Gitarda Gamlar ve Modlar
10
Haz

Elektro Gitarda Gamlar ve Modlar

Elektro Gitarda Gamlar ve Modlar kursunun amacı müzik üretmeye, solo yazmaya, doğaçlama yapmaya yöneliktir. Sağ ve sol el koordinasyonunu sağlamış, basit akorları bilen ve temel teknikleri oturtmuş ama belli bir yerde tıkanmış, ilerlemek isteyen arkadaşlarımın çok büyük fayda göreceğine inandığım bir içerik hazırladım. Bu kursu çalışmadan önce Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar kursunu çalışmış veya içeriğinde anlatılanları biliyor olmanızı öneririm.

“Gamlar nedir? Modlar nedir? Elektro gitarda gamları nasıl öğrenebiliriz? Modları nasıl öğrenebiliriz? Kullanılabilir hale getirebilir, solo yazabilir ve doğaçlama yapabiliriz?” gibi bir çok sorunun cevabını bu kurs içeriğindeki derslerde bulacağız.

Gitarist olarak çalarken ve üretirken belirli şekilleri, kalıpları düşünürüz. Bu şekilleri düşünmeden çalabiliyor hale gelmemiz, nasıl tınladıklarını kulağımıza yerleştirmiş olmamız gerekir. Bu üretim sürecinin çok önemli bir aşamasıdır. Bu çalışma hem müzikal anlamda yaratıcılığımızı, hayal gücümüzü geliştirir hem de kulaktan parça çıkartma ve çalma becerimizi geliştirir.

Bu kursta pentatonik, majör, minör gamlar ve modları ile bazı egzotik gamları çalışacağız. Her öğrendiğimiz konu için bir solo, melodi veya riff örneğimiz olacak. Bu gam(dizi)lere çok iyi hakim olmalıyız. Çünkü gitarist olarak düşünce şeklimiz tamamen bu şekillerin, patternlerin yani bu iskeletin üzerine kurulu olacak. Bir melodi veya bir solo çalmak istiyorsak, çok büyük ihtimalle bu kursta çalışacağımız gamlar içinde olacaktır. Dolayısıyla bu dizilere hakim olursak hem istediğimiz şarkıları kulaktan çıkartma yeteneğimiz gelişeceği gibi, tab veya notadan çalışırken de, kas hafızamız bu şekiller üzerine yerleşmiş olacağı için çok daha kolay yol alıyor olacağız. Benim için en önemlisi, bu dizi ve gamlara hakim olduğumuz zaman kendi müziğimizi, kendi melodilerimizi yazabilme yolunu öğrenecek olmamız ve müzik anlamında hayal gücümüzün genişleyecek olması.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Elektro Gitarda Gamlar ve Modlar

Gam & Modlar kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

 

 

 

Kurs gereksinimleri veya ön koşulları var mı?

 • Basit akorlara hakim olmak
 • Sağ ve sol el koordinasyonunu sağlamış olmak
 • Yeni başlayanlar için elektro gitar kursunu tamamlamış olmanız önerilir.

Bu kurs kimler için uygun:

 • Hem teknik becerilerini hem de müzik bilgilerini geliştirmek isteyen orta seviye gitaristler

Kurs ile İlgili Sorularınız Ve İstekleriniz

Abonelik vs. Tek Kurs Satın Alma

 • Müzik Üniversitesi’ne Abone” olarak, üyeliğiniz devam ettiği sürece sitenin içeriğindeki tüm kursları ve eklenecek olan yeni kurs / ders içeriklerini görüntüleyebilirsiniz (Netflix, Spotify sistemleri gibi).

Kurs İçeriği

Toplam içerik:85 ders

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz, Bir dönem Michael Jackson'ın gitaristleri Greg Howe ve Jennifer Batten, Amerika'lı Blues gitarist/şarkıcı ve şarkı yazarı Debbie Davies'da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

 • Müzik Üniversitesi Kurucusu
 • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
 • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi

Üye Ol

İçerik

 • 4.5 saatlik içerik
 • 90 video
 • Dil: Türkçe
 • Tamamlama Sertifikası