Canlı Yayın Gitar Dersleri | Webinar’lar

Canlı Yayın Gitar Dersleri
25
Kas

Canlı Yayın Gitar Dersleri | Webinar’lar

Canlı yayın gitar dersleri “Webinar”lar her ay Müzik Üniversitesi öğrencilerine özel olarak gerçekleştirilmektedir. Bu canlı yayın derslerde, Müzik Üniversitesi’nin kurslarında öğrendiğimiz gam(dizi), akor, arpej, mod gibi bilgileri ve gitar tekniklerini pratikte nasıl uygulayabileceğimizi konuşuyoruz. Tabii ki bu canlı yayınlar sırasında Müzik Üniversitesi öğrencilerinin tüm sorularını da yanıtlıyoruz.

Nasıl İşliyor?

Öğretmenimiz Deniz Sayman her ay belli bir konuyu seçerek bu konu için hazırladığı dersi canlı yayında anlatıyor. Örneğin; ilk konumuz ve ilk canlı yayın dersimiz “Blues Soloları Yazmak” üzerine gerçekleşti. Bu derste; farklı tarzlarda Blues altyapıları üzerine hangi fikirleri, nasıl uygulayabiliriz, nasıl teknikler kullanabiliriz gibi bir çok konu ele alındı ve yayına katılanların soruları yanıtlandı.

Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

Canlı yayında yapılan bu dersler, Müzik Üniversitesi’nde bulunan gitar kursları üzerine kuruluyor olup, burada anlatılan bilgileri pratiğe dökmeyi amaçlamaktadır. Bu sebeple özellikle:

kurslarını çalışıyor olmanız, Webinar’lardan daha fazla faydalanmanızı, daha kolay anlamanızı sağlayacaktır.

Nasıl Katılabilirsiniz?

Canlı yayın derslerinin tarih ve saatleri bir kaç gün öncesinden bütün üyelerimize mail olarak gönderilecek, Üye Ana Sayfa‘nızda, Forumlarımız’da ve Facebook Sayfa‘mızda duyurulacaktır. Üyelerimize, sadece kendilerinin ulaşabileceği özel bir link verilecek ve bu sayfa üzerinden canlı yayın gerçekleşecektir.

Sorularınız

Yayın boyunca sorulan tüm sorulara yanıt verilecektir. Müzik Üniversitesi’nin en büyük amacı, öğrencilerimizle birebir ilgilenmek, sorularını yanıtlamak, sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak ve bir müzisyen olarak ilerlemelerini sağlamaktır. Bu sebeple tüm öğrencilerimiz, tüm yayınlara davetlidir ve akıllarındaki tüm soruları rahatlıkla sorabilir ve yanıt alabilirler.

Canlı yayınları kaçıran öğrencilerimiz Aylık Geri Bildirim özelliğini kullanarak performansları hakkında geri bildirim isteyebilir veya Forumlarımızı kullanarak da sorularına yanıt arayabilirler.

Kurs İçeriği

Toplam içerik:17 ders

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz, Bir dönem Michael Jackson'ın gitaristleri Greg Howe ve Jennifer Batten, Amerika'lı Blues gitarist/şarkıcı ve şarkı yazarı Debbie Davies'da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

  • Müzik Üniversitesi Kurucusu
  • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
  • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi

Free