Akorların Yaratıcı Kullanımı

Akorların Yaratıcı Kullanımı
10
Eki

Akorların Yaratıcı Kullanımı

Akorların yaratıcı kullanımı kursunda, “Akorları gitar üzerinde nasıl farklı tınlatabiliriz?” “Bildiğimiz akorları nasıl evirebilir ve daha değişik hissiyatlar elde edebiliriz?” sorularının cevaplarını bulacağız.

Bu kursu çalışmadan önce “Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar” kursunu çalışmış, yani temel teknikleri oturtmuş olmanız, basit akorları basabiliyor ve aralık konusunda basit bir altyapınız olması gerekir. Çalışacağımız konuların sebebini, nereden geldiklerini tam olarak anlayabilmek adına Müzik Teorisi (Armoni) – 1 ve  “Gam & Mod” kurslarını da çalışmış olmanızı öneririm.

Bu kursta aralıklar ve bu aralıklardan faydalanarak akorları nasıl kurabileceğimizi konuşacağız. Bu aralıkları çevirecek ve farklı bize farklı hissiyatlar, farklı çalım pozisyonları sunacak olan çevrim akorları (inversions) elde edeceğiz. Öğreneceğimiz çevrim akorlar pop, blues, funk, rock, hard rock, metal ve türevleri gibi bir çok müzik tarzında uygulanabilir ve güzel sonuçlar, güzel sesler verir.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Akorların Yaratıcı Kullanımı

Akorların Yaratıcı Kullanımı kursumuzda, pdf ve görseller yanı sıra Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

 

 

 

Kurs gereksinimleri veya ön koşulları var mı?

  • “Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar” kursunu çalışmış veya bu kurs içeriğine tamamen hakim olmak.
  • “Gam & Modlar” kursunu çalışmış olmanız tavsiye edilir.
  • Müzik Teorisi (Armoni) – 1 kursunu çalışmış olmanız tavsiye edilir.

Bu kurs kimler için uygun:

  • Gitar klavyesi hakimiyetini,
  • Armoni ve akor bilgilerini geliştirmek isteyen gitaristler.

Kurs ile İlgili Sorularınız Ve İstekleriniz

Abonelik

  • Müzik Üniversitesi’ne Abone” olarak, üyeliğiniz devam ettiği sürece sitenin içeriğindeki tüm kursları ve eklenecek olan yeni kurs / ders içeriklerini görüntüleyebilirsiniz (Netflix, Spotify sistemleri gibi).

Eğitmen

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara'da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Deniz, Bir dönem Michael Jackson'ın gitaristleri Greg Howe ve Jennifer Batten, Amerika'lı Blues gitarist/şarkıcı ve şarkı yazarı Debbie Davies'da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. Gitar çalışmaları yanı sıra şan, davul, klavye, bas gitar ve armoni dersleri aldı.

2004 yılından bu yana bir çok tarzda, farklı gruplarla sahne aldı. Kayıt stüdyolarında bir süre asistanlık yaptıktan sonra kendi ev stüdyosunu kurdu, müzik prodüksiyonu konusunda kendini geliştirmeye devam etti.

2014 yılında vokalisti İzgi Gültekin'le birlikte YouTube cover projesine başladılar. Bu projede en çok dikkat çeken çalışmalar Deniz'in bütün enstrümanları çaldığı, prodüksiyonunu yaptığı ve İzgi'nin söylediği "Steelheart - She's Gone (İzgi & Deniz Cover)" ile Deniz'in akustik gitar çalıp, geri vokal yaptığı ve prodüksiyonunu yaptığı "Guns N' Roses - Don't Cry (Acoustic Cover)" videoları oldu.

2015 yılında Hard Rock grubu "The Madcap"i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz'e ait olup, solist İzgi Gültekin'in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü "The Madcap Rising" i 2017 yılında yayınladı. Grup şu ana kadar 9 video klip yayınladı.

"The Madcap" Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ukrayna'da konserler verdi. Grup Zeytinli Rock Festivali 2016, 2017, 2018, Kuşadası Gençlik Festivali 2017, 2018, Çukurova Rock Festivali 2017, Milyonfest Ankara 2017 gibi bir çok festivalde yer aldı. Bu festivallerin bir kısmında 40.000 kişilik seyirci kitlesine çaldı.

  • Müzik Üniversitesi Kurucusu
  • The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal
  • MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi