Konu

Müzik Üniversitesi Forumlar Elektro Gitar Kurslarla İlgili Talepleriniz

Bu konu 4 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son Deniz Sayman Deniz Sayman tarafından 3 hafta 5 gün önce tarihinde güncellendi.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #8481
  Deniz Sayman
  Deniz Sayman
  Yönetici
  5355 Puan
  Başarılar:
  Rütbe: Ogretmen

  Herkese selamlar,

  Çalıştığınız Elektro Gitar kursları içinde “şunu da olsaydı” dediğiniz, eksik gördüğünüz, geliştirilmesini istediğiniz yönleri bu başlık altında toplayalım. Tabii ki var olan kurslarımız dışında da, öğrenmek istediğiniz konular var ise yazmaktan çekinmeyiniz. Elimden geldiğince talep gören içerikleri sağlamaya çalışacağım.

  • Bu konu 7 ay önce önce Deniz Sayman Deniz Sayman tarafından değiştirildi.
  #10956
  Avatar
  CANKUT AYDIN
  Katılımcı
  1070 Puan
  Başarılar:
  Rütbe: Öğrenci

  Hocam merhaba, sıfır bir biçimde kurslara başladım dersleri ard arda izliyordum fakat bi anda majör minör dizilimlere geldiğimde çalamadığımı gördüm. Parmak egzersizlerini ne kadar süre çalışıcağımız hakkında bir bilgi duyamadım. minör majör dizilimleri çalmadan önce ne kadar egzersiz yapmalı

  • Bu yanıt 4 ay 3 hafta önce önce Avatar CANKUT AYDIN tarafından değiştirildi.
  #10985
  Deniz Sayman
  Deniz Sayman
  Yönetici
  5355 Puan
  Başarılar:
  Rütbe: Ogretmen

  Merhabalar,

  Egzersizleri her gün en az 15 dakika, mümkünse yarım saat çalışmakta fayda var. Birkaç gün sonra ellerinizin çok daha rahat hareket ettiğini fark edeceksiniz.

  Öğrendiğiniz tüm egzersizleri bir kaç ay çalışmaya devam edebilirsiniz. yani yeni egzersizleri öğrenirken, eskilerini de çok çok rahat çalar hale gelip biraz da hızlandırmış olana kadar çalışmaya devam etmenizi öneririm.

  Majör ve minör diziyi çok yavaş, parmakları doğru basarak, sağ el vuruşlarını kontrol ederek çalışabilirsiniz. Diziyi öğrendiğiniz ilk gün sizi biraz zorlasa bile sonraki günlerde yavaş yavaş daha rahat yapmaya başladığınızı görebilirsiniz.

  Eğer isterseniz Aylık Geri Bildirim sayfasından çalışırken bir video gönderebilir veya bu başlık altına bir video koyabilirsiniz, bu şekilde neden zorlandığınızı görüp, nasıl daha rahat edebileceğiniz konusunda tavsiye verebilirim.

  İyi çalışmalar \m/

  #14047
  Avatar
  Ünal Egeli
  Katılımcı
  540 Puan
  Başarılar:
  Rütbe: Öğrenci

  mrh

  HX stomp aldim, stomp a yonelik bi kurs olsaydi muthis olurdu dogrusu

  syg

  #14156
  Deniz Sayman
  Deniz Sayman
  Yönetici
  5355 Puan
  Başarılar:
  Rütbe: Ogretmen

  @Ünal Egeli Ünal Bey öneri için çok teşekkürler.

  Cihaz bazında kurs hazırlamaktan ziyade, tüm cihazlara uygulanabilecek mantığı, yaklaşımı anlatmak bana daha doğru gelmişti. Bunun sebeplerinden en önemlisi tüm cihazların aşağı yukarı aynı mantıkta çalışıyor olması. Prosesörlerden tam verim alabilmek için gerçek amfi ve pedalları nasıl kullanacğımızı, nasıl bağlayabileceğimizi de bilmek gerekir. Bu anlamda Gitar Ekipman Kullanımı  çalışabilirsiniz. Temelden gelerek tüm ekipmanları, pedalları anlattığım ve sonrasında bu yaklaşımları prosesörlere nasıl uygulayabileceğimizden bahsettim.

  Müzik Üniversitesi üyeleri için canlı yayında soru-cevaplar yapacağız. Bu Pazar (15 Mart) 15:30’da ilk yayınımız olacak. Bu yayınlarda prosesörler üzerine konuşup, sorularınızı, nasıl kullanmak istediğiniz konusunu konuşabiliriz. Üyelere Özel Facebook Grubumuza katılarak bu yayınlardan haberdar olabilir ve bağlanabilirsiniz.

  Bu konuda da zamanla insan deneye yanıla, öğrendiklerini uygulayarak daha da gelişiyor.

  İyi çalışmalar \m/

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.