Konu

Müzik Üniversitesi Forumlar Müzik Teknolojileri ve Prodüksiyonu HX Stomp-Açık/Kapalı Kulaklık Önerisi

Bu konu 3 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son Deniz Sayman Deniz Sayman tarafından 1 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #13151
  Avatar
  Faruk ÖZTAŞ
  Katılımcı
  530 Puan
  Başarılar:
  Rütbe: Öğrenci

  Hocam Merhaba,

  Line 6 HX Stomp ürününü uzun uğraşlar sonrasında anca temin edebildim :-).   Evde Line 6 IV 15w amfim vardı ama memnun olmadığım için satmıştım. Net olarak sorum HX Stomp ile uyumlu bir referans kulaklığı önerebilirmsiniz. Akşamlar evde çalısırken kimseyi de rahatsız etmemiş olurum. Ama derseniz amfisiz olmaz sizden ricam HX Stomp ile uyumlu olabileceğini düşündüğünüz bir amfi modeli tavsiye edebilir misiniz.

  Teşekkürler.

  #13163
  Deniz Sayman
  Deniz Sayman
  Yönetici
  5355 Puan
  Başarılar:
  Rütbe: Ogretmen

  Selamlar,

  Türkiye’ye getirmek gerçekten zor bir pedal gerçekten 🙂
  Line 6 150-300 ohm aralığındaki kulaklıkların kullanılmasını öneriyor.

  Genellikle Sennheiser HD280 Pro, HD380 Pro, HD-650 modellerinin daha yoğun tercih edildiğini görüyorum. Bunun dışında AKG K701 ve BeyerDynamics markalarına göz atılabilir.

  Amfisiz olmaz demem tabii ama ben amfiyi tercih ederim. Elinizdeki Line 6 amfi duruyorsa HX Stompu return ünden girerek, ve HX stomp da kabin simülatörü koymadan (fakat ciddi miktarda hi-cut equalizer koyarak) kullanabilirsiniz.

  Eğer amfi durmuyorsa, tonlarınız HX Stomp’dan gelip, amfi sadece sesi yükselteceği için seçeceğiniz amfinin önemi azalıyor. Ben minimum 5W lık send/return girişi olan bir Blackstar HT serisi amfi önerebilirim bu kullanım için de.

  #13181
  Avatar
  Faruk ÖZTAŞ
  Katılımcı
  530 Puan
  Başarılar:
  Rütbe: Öğrenci

  Teşekkürler Hocam,

  Yabancı kaynaklı sitelerde prosesörler için Tech 21 Power Engine ile iyi uyumlu olduğu yazıyor. Öneriniz Blackstar ise araştırmalara başlayacağım hocam.

   

   

  #13206
  Deniz Sayman
  Deniz Sayman
  Yönetici
  5355 Puan
  Başarılar:
  Rütbe: Ogretmen

  Selamlar,

  Siz söyleyince Power Engine’ı araştırdım; direkt bu tarz cihazlar için yapılmış, evet çok çok daha verimli olacaktır eğer imkanınız varsa. Çünkü prosesörün preampından gelen sese hiç karakter katmadan sadece yükseltmek üzere yapılmış bir ürün. FRFR dedikleri “full-range flat-response” yani tüm aralıkta düz tepki mantığı ile çalışan bir cihaz.

  Bilgilendirme için teşekkürler \m/

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.